poniedziałek, lutego 24, 2020

Dzień Zdrowego Pluszowego Misia

Dzień Zdrowego Pluszowego Misia

      Światowy Dzień Pluszowego Misia, który co roku przypada 25 listopada to święto powołane do życia w celu uczczenia tej bliskiej wszystkim dzieciom, a także kochanej przez dorosłych maskotki. Jego zadaniem jest również wdrażanie dzieci do okazywania szacunku należnego wszystkim zabawkom. Pluszowy miś najprawdopodobniej narodził się, kiedy Margarette Steiff wykonała z pluszu poduszeczkę do igieł w kształcie niedźwiadka. Jednak prawdziwą światową popularność przyniósł zabawce incydent z 1903 roku. Wtedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor  Roosevelt  podczas jednego ze swych licznych polowań, ocalił od śmierci małego, zranionego niedźwiadka. Od tego momentu cały świat oszalał na punkcie misiów, które od imienia Teodora zyskały miano „Teddy Bear”.

W tym roku z inicjatywy Pań wychowawczyń Justyny Gruszki i Katarzyny Borkowicz w naszym przedszkolu postanowiono połączyć obchody Dnia Misia z promocją zdrowego stylu życia. 30 listopada w progi przedszkola zawitała grupa studentek II roku Pedagogiki, Wychowania Przedszkolnego i Nauczania Początkowego z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, które przygotowały dla dzieci wiele atrakcji. Witaminowe Wróżki wskazywały na potrzebę spożywania zdrowych pokarmów i namawiały do zjadania warzyw i owoców. Dzieci poznawały za pomocą smaku i dotyku różne dary działek i sadów. Studentki przygotowały również zadania plastyczne: wykonanie masek niedźwiadków oraz zdobienie dużych sylwet misiów. Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście zabawy z kolorową chustą animacyjną „Klanzy”. Przyszłe nauczycielki wykazały się niezwykłą pomysłowością, życzliwością
i cierpliwością, przygotowały kolorowe stroje oraz ciekawe zabawy i tańce.

Cały dzień zakończył się przedstawieniem pt.: „Jak miś brudas stał się misiem czyściochem”, na które zaproszone zostały wszystkie grupy z naszego przedszkola. Swoją obecnością zaszczycił nas również dyrektor ZSZP w Kłecku pan Maciej Dąbek. Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zostało nagrodzone owacjami na stojąco. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie można podjąć jeszcze wiele inicjatyw tego typu, ponieważ nie tylko wzbogacają one wiedzę i umiejętności naszych dzieci, ale także rozwijają ich doświadczenia i zapewniają świetną zabawę. Dziękujemy uczelni za współpracę, a przyszłym nauczycielkom za godne pochwały zaangażowanie.

NJU
Dzisiaj jest: Poniedziałek
24 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Bogurad, Bogusz, Boguta, Bohusz,
Lucjusz, Maciej, Piotr

Do końca roku zostało 312 dni.
Zodiak: Ryba
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj86
mod_vvisit_counterWczoraj487
mod_vvisit_counterW tym tygodniu573
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu4426
mod_vvisit_counterW tym miesiącu13716
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu19973
mod_vvisit_counterŁącznie1991464

Obecnie jest: 11 nie zalogowanych online
Twoje IP: 3.233.221.149
 , 
Dzisiaj jest : Lut 24, 2020