czwartek, października 19, 2017

XI Międzynarodowy Turniej Koszykówki

W dniach 18-20.05.2012 koszykarki z rocznika 2000 z UKS „Delfin” Kłecko wzięły udział w XI   Międzynarodowy  Turniej  Koszykówki dziewcząt i chłopców  O  Puchar   Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 W   Żyrardowie „Stasinki 2012”. Dziewczęta zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”. Zespół z Kłecka pokonując wszystkie zespoły w grupie (Kłecko – Olsztynek 61: 47, Kłecko – Żyrardów II – 92: 5 i Kłecko – Wołomin – 70: 26) rozegrał kolejny mecz o wejście do finału z drugim miejscem z grupy „A” zespołem "Тимирязевская" MOSKVA. Dziewczęta z UKS „Delfin” pokonały po zaciętym pojedynku dziewczęta z Moskwy ( 63: 40) i awansowały do finału, w którym spotkały się z zespołem OSIR-TRÓJKA I ŻYRARDÓW. Był to ostatni mecz turnieju i dziewczęta z Żyrardowa i Kłecka nie zawiodły przybyłych bardzo licznie kibiców. Mecz rozpoczął się od bardzo skutecznej gry dziewcząt z Żyrardowa, które po drugiej kwarcie prowadziły 23-12. Druga połowa meczu należała już do Kłecka i mecz zakończył się wynikiem 42-42. W czasie 3 minutowej dogrywki walka o zwycięstwo trwała do samego końca. Na 13 sekund do końca meczu zawodniczki z Kłecka prowadziły 47-46 ale nie słusznie odgwizdany faul koszykarki z „Delfina” dał dziewczętom z Żyrardowa dwa rzuty wolne, które zamieniły na punkty wygrywając mecz 48-47. W takiej sytuacji drugie miejsce UKS „Delfin” Kłecko wcale nie cieszyło trenerów Ewy Kujawskiej Waldemara Gołochowicza i ich młodych koszykarek. Dużym wzmocnieniem dla dziewcząt z Kłecka była zawodniczka TS Basket Gniezno Aleksandra Piasecka.

UKS „Delfin” Kłecko – stoją od lewej: Trener Waldemar Gołochowicz, Angelika Baumert, Aleksandra Piasecka, Agata Książkiewicz, Maria Karbowiak, Julia Andrzejewska. Siedzą od lewej: Izabela Basińska, Ewelina Siekierska, Joanna Borkowska, Julia Burzyńska, Julia Kiejnich, Maria Knasiak