Komunikat z Turnieju MINI Koszykówki Dziewcząt

Komunikat z Turnieju MINI Koszykówki Dziewcząt,

Projekt Start SGB

Opalenica, 04.11.2012

W niedzielę 4 listopada 2012 roku w hali OSiR w Opalenicy odbył się Turniej Mini Koszykówki Dziewcząt, Projekt Start SGB. Turniej zainicjowany przez dyrektora OSiR a jednocześnie trenera drużyny dziewcząt MKS Opalenica Pana Krzysztofa Mądrego. Współorganizatorami rozgrywek byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opalenicy, Organizacja Środowiskowa AZS w Poznaniu, MKS Opalenica a głównym organizatorem i fundatorem nagród oraz współtwórca projektu - Spółdzielcza Grupa Bankowa.

W turnieju udział wzięło 6 zespołów dziewcząt z rocznika 2001 - 2000: Start SGB Lwy Lwówek, Start SGB Lider Swarzędz, Start SGB Olimp Rawicz, INEA AZS Poznań, Start SGB Delfin Kłecko oraz gospodynie dziewczęta z Start SGB MKS Opalenica. Na uroczystym otwarciu w hali OSiR nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, które reprezentował Sekretarz Gminy Opalenica Pan Feliks Straburzyński Wiceprezesi AZS Poznań Tomasz Długiewicz i Arkadiusz Dratwa oraz Pan Łukasz Zarzycki – Dyrektor Sportowy AZS. Podczas  otwarcia zawodów wystąpili tancerze break dance Piotr Piechota oraz Rafał Madej.

Drużyny w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy, mecze w grupach toczyły się systemem „każdy z każdym” na dwóch równoległych boiskach.

Start SGB Lwy Lwówek – INEA AZS Poznań 15:42

W pierwszym półfinale zagrały Start SGB MKS Opalenica z drużyną Start SGB Delfin Kłecko. Niestety opaleniczanki uległy koleżankom 11:75. W drugim półfinale Start SGB Olimp Rawicz pokonał INEA AZS Poznań 39:18.

Kolejne spotkania toczyły się już na dużym boisku. W meczu o miejsce 5 spotkały się Swarzędz i Lwówek. Spotkani zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Swarzędza 33 do 16. Następnie rozegrany został mecz o 3 miejsce, w którym to Start SGB MKS Opalenica po wyrównanym meczu ostatecznie uległ INEI AZS Poznań 22:37.  W meczu finałowym zagrały zdecydowanie najlepsze drużyny turnieju Start SGB Delfin Kłecko oraz Start SGB Olimp Rawicz. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z zespołu Start SGB Delfin Kłecko. Pokonały koleżanki z Rawicza 56 : 30.