środa, stycznia 29, 2020

Trzy lata starań

    Trzy lata starań
Od trzech lat Rada Rodziców i dyrekcja Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kłecku intensywnie pracowała nad projektem dotyczącym adaptacji pomieszczeń gospodarczych i przekształcenia ich w nowoczesną pracownię językową dla naszych uczniów.
W tym roku szkolnym nareszcie wszystkie działania zakończyły się jakże wspaniałym finałem.
Panie będące przedstawicielkami  Rady Rodziców, tj. Pani Agnieszka Staszak, Barbara Łoziak, Monika Wojtczak, Anna Talar, Emilia Woźniak i Dominika Moch przyczyniły się znacząco do powstania nowoczesnej, na miarę XXI wieku,  multimedialnej pracowni językowej, którą od niedawna poszczycić się może nasza szkoła. 
W prace,  mające w konsekwencji  doprowadzić  do uruchomienia nowej sali , czynnie włączył się Pan Burmistrz, Marek Kozicki, który widząc zaangażowanie Rodziców , wsparł ich poczynania, przyznając 50% środków finansowych na realizację projektu.
Dziękujemy Panie Burmistrzu za pomoc!


Jak to było?... . Ktoś miał pomysł , ktoś poszukał sponsora, najpierw jednego, a  później drugiego i kolejnego; ktoś dobrze gospodarował środkami finansowymi , ktoś podjął decyzję o rozpoczęciu prac; ktoś w trudnych czasach wykazał się zrozumieniem i wreszcie ktoś poszukał wykonawcy… .
Można jeszcze dużo pisać jak to było, ale czy to już teraz ma znaczenie? Chyba nie, bo nasi uczniowie uczą się języka angielskiego i niemieckiego tak, jak robi się to w każdej nowoczesnej szkole.
Zajęcia  językowe prowadzone w ramach planu lekcji w nowoczesnej,  24 stanowiskowej pracowni oraz pozalekcyjne zajęcia językowe dla uczniów,  to wielki sukces  nie tylko naszej placówki i Rodziców, ale  także Władz Gminy dbających o wprowadzanie nowoczesnych form nauczania w szkole, a nade wszystko  rozumiejących zasadność ich stosowania.
W zwykłej sali, ewentualnie wzbogaconej w radiomagnetofon lub komputer z projektorem, w czasie lekcji może się wypowiadać na raz jeden uczeń lub najwyżej kilku, a reszta dzieci słucha.
Natomiast w laboratorium językowym przy ustawieniu opcji „Praca w parach” na raz ćwiczy cała klasa, a nauczyciel wybiórczo przysłuchuje się dowolnie wybranej parze, włączając się w dialog i poprawiając błędy. Oprócz tej wspomnianej formy pracy istnieje jeszcze wiele sposobów wykorzystania urządzeń sterowanych przy pomocy komputera, który dodatkowo pełni funkcję źródła dźwięku i obrazu. Niewątpliwymi atutami technicznymi  nowo powstałej pracowni są: dobre oprogramowanie obsługujące pracownię,; tablica interaktywna zespolona z urządzeniami do odtwarzania i nagrywania dźwięków; wysokiej jakości słuchawki z mikrofonem dynamicznym, który nie ściąga szumów  zakłócających odbiór informacji przekazywanej przez konkretnego ucznia i  pozwalających na sprawną komunikację nauczyciela z dzieckiem oraz umożliwiających  tworzenie par dyskusyjnych w celu przeprowadzenia ćwiczeń praktycznych. Dodając do tego jeszcze założoną sieć WiFi dla uczniów w całej szkole - mamy naprawdę czym się pochwalić.
Oprócz atutów technicznych nowo powstałego studia należy wymienić  i inne: ciekawą aranżację pomieszczenia, piękne meble, wygodne krzesła, nową wykładzinę, kolorowe żaluzje i  zmienione wejście do sali, co dokumentują zamieszczone zdjęcia.
Powstanie studia językowego stanowi nową jakość w nauczaniu języków w naszej szkole i nieocenioną wartość dydaktyczną.
Składamy serdeczne podziękowania i wyrazy szacunku wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tego przedsięwzięcia.

NJU
Dzisiaj jest: Środa
29 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Franciszek Salezy, Gilda, Hanna,
Walerian, Waleriana, Waleriusz,
Zdzisław

Do końca roku zostało 338 dni.
Zodiak: Wodnik
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj300
mod_vvisit_counterWczoraj453
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2003
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu3502
mod_vvisit_counterW tym miesiącu19018
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu19895
mod_vvisit_counterŁącznie1976793

Obecnie jest: 15 nie zalogowanych online
Twoje IP: 3.233.219.101
 , 
Dzisiaj jest : Sty 29, 2020