środa, października 16, 2019

Deutsch Wagen Tour

gwiazdor 017

    „Deutsch Wagen Tour"

26.03.2013r. zawitał do naszej szkoły długo oczekiwany gość. Była to Pani Justyna Wichłacz – lektorka Deutsch – Wagen – Tour. Jest to program wspierający naukę języka niemieckiego zainicjowany przez Goethe-Institut Polen. W 2009 r. wyruszyło w Polskę pięć samochodów oznakowanych logo „Deutsch Wagen Tour". Lektorzy prezentują szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka i w ciekawy sposób przekazują informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów. Spośród tysiąca zgłoszeń wybrano właśnie naszą Szkołę do wzięcia udziału w tym projekcie, co nas oczywiście bardzo ucieszyło.

Przez 3 godziny 60-ciu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pilnie uczestniczyło w zajęciach. W pierwszej lekcji brało udział 30 uczniów z klas 4-tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z językiem niemieckim. Godzinę później na lekcję przybyły klasy piąte i szóste. Na początku uczniowie sprawiali wrażenie jakby zapomnieli języka w gębie( co im się raczej nie zdarza ), jednak Pani Justyna szybko ich rozruszała i już po chwili dzieci zapomniały, że są na lekcji języka niemieckiego i dobrze się bawiły. Dzieci poprzez wszelkiego rodzaju gry i zabawy mogły w łatwy i przyjemny sposób przyswoić sobie nowe słówka lub utrwalić już te poznane. Niewątpliwie dodatkową motywacją do wspólnej zabawy były liczne nagrody i upominki dla uczniów, które Pani Justyna przywiozła ze sobą. Przy okazji odwiedzin DWT p. Katarzyna Juszak zorganizowała konkurs „Deutsche Erfindungen – Niemieckie wynalazki", uczniowie przygotowali plakaty i makiety wykazując się przy tym dużą dozą wyobraźni. Razem z p. Justyną wybraliśmy te najciekawsze i tak :

I miejsce zajął Maciej Kupczyński z klasy 5c, II miejsce – Dominika Tokarz z klasy 6c a III miejsce przypadło Piotrkowi Libert z klasy 4a.

Przewodnim hasłem DWT jest zdanie: „ Jasne, że klar" i od dziś chyba każdy uczeń w naszej Szkole to potwierdzi. Po dzisiejszych lekcjach możemy żałować tylko jednego – że zajęcia tak szybko się skończyły. Było nam bardzo miło gościć u nas DWT oraz przesympatyczną Panią Justynę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów spotkamy się z Deutsch Wagen Tour!

Katarzyna Juszak

NJU
Dzisiaj jest: Środa
16 Października 2019
Światowy Dzień Żywienia i Walki z
Głodem
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna,
Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Grzegorz, Radzisław

Do końca roku zostało 77 dni.
Zodiak: Waga
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj150
mod_vvisit_counterWczoraj380
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1561
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu3479
mod_vvisit_counterW tym miesiącu7811
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu21924
mod_vvisit_counterŁącznie1907142

Obecnie jest: 104 nie zalogowanych online
Twoje IP: 3.227.249.234
 , 
Dzisiaj jest : Paź 16, 2019