czwartek, lutego 20, 2020

I już...

I już…

Nie zgaśnie tej przyjaźni żar, co połączyła nas
Nie pozwolimy by ją starł nieubłagany czas.
Za nami jasnych godzin moc i moc młodzieńczych snów
Przy innym ogniu, w inną noc, do zobaczenia znów!

W dniach 19 – 23 września już po raz czwarty gościły u nas dzieci z Wikielca w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to cykliczne (co trzy lata spotykają się klasa III z Wikielca – z wychowawczynią panią Małgorzatą Pawłowską i klasa III z Kłecka – z wychowawczynią panią Emilią Weiskopf) spotkanie mazursko - wielkopolskie w ramach „zielonej szkoły”.

Pierwszą „zielona szkołę” zorganizowałam w roku 2001 i był to wyjazd do miejscowości Gąsawka pod Biskupinem. Nieraz wspominamy ten czas i mile spędzone chwile, ale…

Jesienią 2001 roku spotkałyśmy się z Gosią w Gnieźnie, na polsko-niemieckim spotkaniu Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta i…

Od 2002 roku nasze klasy rozpoczęły korespondencję szkolną, której konsekwencją musiało być…spotkanie naszych klas. Pierwsze kroki, jak zwykle były trudne, bo tworzyłyśmy coś nowego, napotykałyśmy różne problemy, ale…

To już nasza czwarta swoista „zielona szkoła”. Myślę, że można śmiało powiedzieć, iż choć wymaga to wiele trudu to nagroda, jaka nas spotyka, czyli radosne buzie naszych dzieci, ich rozpalone z ciekawości oczy i słowa uznania Ich Rodziców, jest tego warta…

W tym roku (po raz drugi) spotkanie trwało 5 dni. Pierwszego dnia powitaliśmy gości z Mazur na dworcu w Poznaniu, by potem przejechać „Maltanką” do ZOO.

Następnego dnia byliśmy uczestnikami festynu archeologicznego w Biskupinie. Ciekawymi opowieściami ubogacił nasze zwiedzanie historyk naszej szkoły, pan Tomasz Stanowski.

W sobotę pojechaliśmy do skansenu w Dziekanowicach i Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Tam w dalszym ciągu spotykaliśmy się ze śladami początków państwowości polskiej. Aż dziw bierze jak wiele dzieci zapamiętały z opowieści, które usłyszały.  

Po południu dzieci wykonywały w grupach plakaty opowiadające o „naszej szkole”. Potem miały zajęcia sportowe prowadzone przez pana Włodzimierza Lebiotkowskiego.

Niedziela to wielki dzień – podsumowanie – piknik rodzinny z udziałem zaproszonych gości. Dzień rozpoczęliśmy udziałem we Mszy Św.

O godzinie 15 rozpoczęła się część oficjalna. Na początek wystąpiły dzieci z klasy III a z Kłecka. Było to humorystyczne przedstawienie początków naszego miasteczka. Dzieci śpiewem i tańcem pokazały: ”skąd nasz ród!”.

Po występie podziękowałam „moim” Rodzicom. Jak mówią „sukces ma wielu ojców”. Ja parafrazując powiem: „sukces ma wielu Rodziców” – bez wsparcia wszystkich Rodziców, a nawet Rodzin „moich dzieci” nic nie udałoby się! Dziękuję Wam jeszcze raz bardzo serdecznie.

Następnie rozpoczęły się długie podziękowania, a długie, dlatego, że w tym roku było wielu ludzi dobrej woli, którzy raczyli wesprzeć naszą „zieloną szkołę”. Dziękowaliśmy: Panu Burmistrzowi Markowi Kozickiemu, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Gminy Kłecko – Panu Mieczysławowi Szczepańskiemu za wsparcie finansowe.  Dyrekcji naszej szkoły dziękujemy za zgodę na zorganizowanie, na terenie naszej szkoły, tego spotkania. Dziękujemy też Paniom, które przyrządzały nam przepyszne obiadki… mniam, mniam!

W dzisiejszych czasach, kiedy często narzekamy na brak wrażliwości, trzeba podkreślić, że naszą działalność wsparło aż 15 sponsorów. Dawniej ludzie mówili, że „co dajemy, kiedyś wróci do nas”. Dziękuję i mam nadzieję, że tak jak Państwo okazaliście nam dobroć i wsparcie w dwójnasób one wrócą do Was!

A potem przyszedł czas na wspólną zabawę…I ja tam byłam. Kawę i sok piłam, a co tam zobaczyłam to …

W poniedziałek przyszedł czas na pożegnanie. Przedtem jednak, kontynuując nasze historyczne ścieżki, spacerowaliśmy ulicami Gniezna, a potem zwiedzaliśmy katedrę gnieźnieńską. Kiedy przyszło się pożegnać, były łzy, ale też nadzieja, że…

Na wiosnę znów się spotkamy. Tym razem to my odwiedzimy dzieci z Mazur.

Emilia Weiskopf

W tych dniach dzieci świetnie się bawiły, przy okazji zyskując wiele informacji na temat początków państwa polskiego i Wielkopolski. Było mnóstwo śmiechu i radości, więc na koniec…

Dzieci uczestniczące w „zielonej szkole”, ich rodzice i opiekunowie bardzo serdecznie dziękują za wszystkie oznaki życzliwości.

Mówimy Wszystkim staropolskie „NIECH WAM SIĘ DARZY”

NJU
Dzisiaj jest: Czwartek
20 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Euchariusz, Eustachy, Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła, Ostap, Siestrzewit

Do końca roku zostało 316 dni.
Zodiak: Ryba
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj167
mod_vvisit_counterWczoraj488
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2761
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu4363
mod_vvisit_counterW tym miesiącu11478
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu19973
mod_vvisit_counterŁącznie1989226

Obecnie jest: 12 nie zalogowanych online
Twoje IP: 34.204.191.0
 , 
Dzisiaj jest : Lut 20, 2020