niedziela, lutego 17, 2019

Wiosna w Zespole Szkolno - Przedszkolnym

   Wszystkie Kobietki – duże i małe…
wszystkiego najlepszego…!!!
Dnia 7 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet. W tym roku kobiety, te małe i te duże zaprosiliśmy do hali sportowej, gdzie  Samorząd Uczniowski wraz z kółkiem teatralnym przygotował występy. Rozpoczęła grupa młodszych artystów z humorystycznym występem na temat początków naszego miasta…były tańce, dialogi i śpiewy. Mali artyści dali z siebie wszystko, a musieli walczyć z przeciwnością losu, jaką była awaria sprzętu nagłaśniającego. Następnie zebrani usłyszeli kilka pięknych strof o kobietach(na parterze szkoły wywieszono też plakaty, przygotowane przez uczniów, z aforyzmami i humorystycznymi wierszykami na temat płci pięknej). Na koniec przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia i wręczyli kwiatki wszystkim pracującym w naszej placówce KOBIETOM.

Wiosna także….u nas!!!
21 marca tradycyjnie w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Lekcje tego dnia odbyły się według planu, ale z małym urozmaiceniem. Otóż Samorząd Uczniowski zorganizował kolorowy pochód ulicami miasta i topienie Marzanny. Przemarsz był kolorowy, ponieważ klasy zadbały o różne ozdoby, a dodatkowo wszyscy uczniowie naszej placówki otrzymali zielone balony z logo sponsora. Dzieci z najmłodszych klas ubrały tzw. gaik. Ciekawym symbolem witania wiosny, nowego życia, było sadzenie drzewek przez każdą klasę. Było to możliwe dzięki wsparciu Rady Rodziców – za co oczywiście bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że wiosna obudziła się w sercach każdego z nas.

Szanujemy polskie zwyczaje i tradycje
W Polsce zawsze żywe były zwyczaje i tradycje ludowe. Dzisiaj,  coraz częściej jednak zapomina się o kultywowaniu tych ważnych, bo będących jednym z elementów kultury narodu, zwyczajach. W tym roku w klasie III a dzieci wykonały przepiękne, barwne palmy , z którymi tradycyjnie udały się w  Niedzielę Palmową do kościoła. Nie mogło się też obyć w tym okresie bez koszyczków, które zostały wykonane z plastikowych butelek. Pomocą i radami służyły dzieciom  utalentowana pani Elżbieta Kotońska, jedna z Mam – pani Monika Hadyńska i praktykantka pani Magda Występska oraz  wychowawczyni klasy. Była to mozolna praca, ale jak widać, efekt przepiękny, a i śmiechu było wiele.

NJU
Dzisiaj jest: Niedziela
17 Lutego 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Franciszek, Izydor,
Julian, Konstanty, Łukasz, Niegomir,
Sylwin, Zbigniew, Zbyszko

Do końca roku zostało 318 dni.
Zodiak: Wodnik
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj582
mod_vvisit_counterWczoraj1267
mod_vvisit_counterW tym tygodniu582
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu5259
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10635
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu20494
mod_vvisit_counterŁącznie1741475

Obecnie jest: 78 nie zalogowanych online
Twoje IP: 3.80.38.5
 , 
Dzisiaj jest : Lut 17, 2019