niedziela, lutego 17, 2019

Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami

100_3696

    Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami….

    16 maja  - od godziny 800 zaczęły przybywać drużyny z wielu zakątków województwa wielkopolskiego, aby rozpocząć rywalizację w 4 kategoriach: rozwiązywania testów z przepisami ruchu drogowego i skrzyżowań, przejazd przez tor przeszkód ustawiany przez policyjnych specjalistów, pokonanie trasy w miasteczku rowerowym i udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym (pozorantom).

         Nikt z nas chyba się nie spodziewał takiej ilości uczestników i takiej rywalizacji. Wszystkie drużyny szkół podstawowych ( dojechało 31 zespołów) i zespołów gimnazjalnych (dojechało 30 drużyn) rywalizowały o każdy malutki nawet punkcik. Nasza drużyna w składzie Marcelina Jósiak, Jan Rembikowski, Luiza Budnik i Sebastian Kordela  po zwycięstwie w rywalizacji powiatowej przystąpiła do turnieju wojewódzkiego jako beniaminek i przyszło za to słono zapłacić. Nie osiągneliśmy dobrego wyniku, jednak zabawa i nauka przyniosła efekt. Nasi uczniowie dzielnie walczyli w teoretycznych konkurencjach, nie udało się jednak równie dobrze powalczyć na torze przeszkód, gdzie straciliśmy sporo punktów. Dla wszystkich uczestników Turnieju oraz ich opiekunów przygotowaliśmy gorący i słodki poczęstunek. Wojskowa grochówka i kiełbaski z grilla cieszyły się dużym powodzeniem, a słodkie placki upieczone przez naszą Radę Rodziców i Nauczycieli po prostu znikały z talerzy w mgnieniu oka. Na uwagę zasługuje również fakt, że w naszej szkole, a może i nawet w całej Gminie nie widziano tylu policjantów, którzy czuwali nad właściwym przebiegiem Turnieju. PZM z Poznania, WORD-y z całej Wielkopolski, Żandarmeria Wojskowa, przedstawiciele władz lokalnych, powiatowych i wojewódzkich to tylko niektóre z osób, które odwiedziły tego dnia naszą szkołę. Po zaciętej rywalizacji nadszedł czas na wręczanie nagród –  Wojewoda Wielkopolski - p. Piotr Florek, Burmistrz Gminy Kłecko -  p. Marek Kozicki, Dyrektorzy WORD-ów z Wielkopolski, władze PZM Poznań oraz Komendanci Policji z Poznania wręczyli nagrody drużynom, które zwyciężyły w rywalizacji i będą reprezentować Wielkopolskę na Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do wielkiego finału zakwalifikowała się tylko 1 drużyna ze szkół podstawowych i jedna z gimnazjów. Pierwsze miejsce w kategorii SP zdobyła drużyna z SP w Obrze.  Nagrody w Turnieju ufundowane zostały przez WORD-y wielkopolskie, PZM Poznań, AW Poznań.  Zorganizowanie tak wielkiego przedsięwzięcia  byłoby niemozliwe, gdyby nie osoby, które są zawsze chętne do niesienia pomocy. Sponsorami Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym byli:
Pan Mirosław Jóźwiak, Pan Stanisław Przybylski z firmy P.H.U. MebloBud, Rada Rodziców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kłecku, Państwo Marlena i Krzysztof Gręziccy, Pani Dominika Moch, Pani Monika Wojtczak, Pani Agnieszka Staszak, Państwo Hanna i Grzegorz Bukowscy, Bank Spółdzielczy w Gnieźnie,  Państwo Violetta i Jacek Leśni, Państwo Jolanta i Seweryn Kamiński, Pan Zbigniew Stajkowski z PPH „Polanie” Sp. z.o.o., Pan kpt. Cezary Pitkiewicz, Państwo Anna i Andrzej Knasiakowie.
Dziękujemy im z całego serca; dzięki życzliwości i wsparciu darczyńców pokazaliśmy całej Wielkopolsce, że potrafimy organizować duże imprezy, jesteśmy gościnni i potrafimy pokazać klasę. Serdeczne podziękowania ślemy też wszystkim zaangażowanym pracownikom ZSzP za bezinteresowną pomoc w przygotowaniuTurnieju.

Dziękujemy.

NJU
Dzisiaj jest: Niedziela
17 Lutego 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Franciszek, Izydor,
Julian, Konstanty, Łukasz, Niegomir,
Sylwin, Zbigniew, Zbyszko

Do końca roku zostało 318 dni.
Zodiak: Wodnik
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj603
mod_vvisit_counterWczoraj1267
mod_vvisit_counterW tym tygodniu603
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu5259
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10656
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu20494
mod_vvisit_counterŁącznie1741496

Obecnie jest: 96 nie zalogowanych online
Twoje IP: 3.80.38.5
 , 
Dzisiaj jest : Lut 17, 2019