sobota, sierpnia 24, 2019

W kręgu telewizji

TAJEMNICZA KSIĘGA PRZYGÓD” – Interaktywne Warsztaty Telewizyjne

     8 stycznia bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami mieli okazję brać udział w  niezwykłych, interaktywnych warsztatach filmowych. Patronat nad tym przedsięwzięciem objęła pani dyrektor Halina Skoniecka.

     Klasa III c  z panią Iwoną Kraczek oraz klasa II a wraz z panią Aleksandrą Meller i Katarzyną Wierzelewską wyruszyły do Gniezna, aby zgłębić tajniki powstawania filmu oraz pracy aktorów na planie filmowym. W sali I LO przy ul. Kostrzewskiego w Gnieźnie w specjalnie przygotowanym na tę okazję studio filmowym dzieci miały okazję odkryć i zapoznać się z kulisami pracy ekipy filmowej. Co więcej same wcieliły się w aktorów!

     Dzięki współpracy z reżyserem, operatorami kamer i montażystami dzieci poznały podstawy pracy na planie filmowym, najważniejsze sformułowania i komendy oraz istotę współdziałania w grupie. Dowiedziały się także czym jest technika animacji.

Na scenie obecne były zastawki sceniczne, rekwizyty, ekrany do trików technicznych, profesjonalne kamery do realizacji filmowej, a cały przebieg zajęć i wcielanie się w dane role można było przez cały czas obserwować na dużym ekranie – tak jak w kinie.

     W trakcie warsztatów wszyscy uczestnicy realizowali film: aktorzy czyli widownia oraz ekipa realizacyjna. Dodatkowo wybrane losowo dzieci otrzymały magiczne bilety, które pozwoliły im wcielić się w określone postacie i zadebiutować na dużym ekranie. Wśród uczniów naszej szkoły bilety wylosowali: Zuzia Biront z klasy III c oraz Wiktor Misch i Dominik Stachyra z klasy II a, którzy pokierowani przez reżysera wcielili się odpowiednio w role kowboya, najbardziej poszukiwanego poszukiwacza przygód na Cienkim Zachodzie oraz robota i wystąpili na scenie.

     Podsumowaniem Interaktywnych Warsztatów Telewizyjnych była projekcja zapowiedzi czyli zwiastun filmu, który realizatorzy obiecali stworzyć z wykorzystaniem kreacji aktorskich dzieci oraz całej widowni.  Film powstał i jest gotowy do obejrzenia pod adresem zamieszczonym poniżej:

http://www.mediafire.com/watch/y4564yohb6cvg3s/ksiega_przygod_08_01_15_gniezno_11_40.mp4

     Interaktywne warsztaty telewizyjne były dla uczniów naszej szkoły doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy dotyczącej telewizji i filmu, zdobycia nowych doświadczeń aktorskich, a także przezwyciężenia tremy przed publicznym występem. Nasi uczniowie okazali się zdolnymi aktorami i być może w  przyszłości czeka ich wielka kariera! 

                                                                                                                                                                                                                                                            oprac. Katarzyna Wierzelewska

 

 

NJU
Dzisiaj jest: Sobota
24 Sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Bartłomiej, Cieszymir, Jerzy, Joanna,
Malina, Michalina

Do końca roku zostało 130 dni.
Zodiak: Panna
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły
 • Galeria Szkoły

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj302
mod_vvisit_counterWczoraj1097
mod_vvisit_counterW tym tygodniu5409
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu4692
mod_vvisit_counterW tym miesiącu17444
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu19952
mod_vvisit_counterŁącznie1871870

Obecnie jest: 45 nie zalogowanych online
Twoje IP: 34.238.194.166
 , 
Dzisiaj jest : Sie 24, 2019