czwartek, grudnia 14, 2017

Było blisko

MISTRZOSTWO  WIELKOPOLSKI PRAWIE W ZASIĘGU !!!

Koszykarki z Kłecka znowu drugie

Jak pisaliśmy koszykarki i koszykarze z Kłecka zakwalifikowali się do Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Koszykówce, które pod nazwą Olimpijska Energa Igrzyska Młodzieży Szkolnej  odbyły się  4 i 5 maja w Ostrowie Wlkp.

We wtorek 4 maja o godzinie 10.30 rozpoczął się finał dziewcząt,
w którym znalazły się z półfinału B drużyny z Kłecka i Leszna
oraz z półfinału A zespoły z Ostrowa i Jędrzejewa.
Zgodnie z regulaminem Szkolnego Związku Sportowego rozegrano mecze na krzyż, w których SP 1 Ostrów pokonał SP 7 Leszno 54 : 34  a SP Kłecko pokonało SP Jędrzejewo 73:25. W meczu o miejsca trzecie i czwarte drużyna
z Leszna pokonała zespół z Jędrzejewa 46 :12 a w finale spotkały się zespoły
z Ostrowa i Kłecka. W walce o pierwsze miejsce i awans do Mistrzostw Polski niestety lepszy okazał się zespół z Ostrowa pokonując podopieczne pana Waldemara Gołochowicz 37:28. Rozgoryczenie trenera z Kłecka było ogromne gdyż zespół
z Ostrowa wykorzystując przewagę 7 punktów ostatnie 4 minuty grał na czas (zgodnie z przepisami mini-koszykówki nie obowiązuje przepis 24 sekund na akcję rzutową) oddając w ostatnich sekundach ostatni i jedyny rzut. Przypominamy, że 3 lata temu dziewczęta z Kłecka również zajęły 2 miejsce przegrywając z Ostrowem, który potem zdobył tytuł Mistrza Polski.

Na drugi dzień tj 5 maja odbył się Finał chłopców, w którym znalazły się z półfinału B drużyny z Opalenicy i Kłecka

oraz z półfinału A zespoły z Ostrowa i Kościana.
W pierwszym meczu  SP 1 Ostrów pokonał SP Kłecko 73 : 17  a SP Opalenica pokonała SP 1 Kościan 65:16. W meczu o miejsca trzecie i czwarte drużyna trenowana przez Panią Ewę Kujawską z Kłecka pokonała zespół z Kościana 40 :26 zdobywając pierwszy w historii kłeckiej chłopięcej koszykówki medal
w najważniejszych szkolnych rozgrywkach. W finale spotkały się zespoły z Ostrowa
i Opalenicy.

Faworytem był zespół z Opalenicy, ale jak to często bywa faworyt zawiódł i w walce o pierwsze miejsce
i awans do Mistrzostw Polski lepszy okazał się zespół z Ostrowa pokonując Opalenicę  48:35.

Serdeczne gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Szczególne podziękowania należą się Pani Ewie Kujawskiej i Panu Waldemarowi Gołochowiczowi
bez pracy i wielkiego zaangażowania ten ogromny sukces byłby niemożliwy.